Sepette 20000 TL Üzeri Tüm Ürünlerde Nakliye Bizden

15000 TL-20000 TL Arası Tüm Ürünlerde Nakliye Yarısı Bizden

Yoğun İstek Üzerine 'Nakliye Bizden' Kampanyamız Devam Ediyor

Kalan Süre

39 Gün 11 Saat 50 Dakika

Bahçe Dekorasyonu

Listelenen ürün sayısı : 5
Sonuçları Filtrele
 • Marka
 • Renk
 • Durum
 • Malzeme
 • Fiyat Aralığı
 • Ürün Ölçüleri

Bahçe Dekorasyonu

Listelenen ürün sayısı : 5
Yeni gibi - 6 x 6 x 40 cm Yeni gibi

Vintage, doğal malzemelerden el yapımı rüzgar çanı

150 TL
Teklife Açık
9
Yeni gibi - 35 x 35 x 0 cm Yeni gibi

Bioethanol doğal gazla çalışan şömine

8.000 TL
Teklife Açık
56
Yeni gibi - 80 x 45 x 85 cm Yeni gibi

Bambu servis sehpası

12.500 TL
Teklife Açık
5
Eskice - 82 x 14 x 82 cm Eskice

Kağnı tekerlekleri

3.750 TL
Teklife Açık
4
Kullanılmış - 100 x 100 x 100 cm Kullanılmış

Pano tabela

7.500 TL

Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bahçe dekorasyonu günümüz şartlarında sadece yaz aylarında değil, aynı zamanda uygun tasarımlar ile birlikte kış aylarında da önemini koruyor. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan bahçe ve balkonlarda, kendi zevklerinize uygun tasarımlar ile birlikte sen de hem ailen hem de arkadaşlarınla keyifli vakitler geçirebilir, gecenin geç saatlerine kadar süren muhabbetler ile hayalindeki tatili geçirebilirsin. Bununla birlikte kış aylarında da uygun tasarımlar ve ısıtıcı ürünler sayesinde yoğun yağışlı olmayan günlerde bahçende zaman geçirebilirsin. Bunun için bahçende kullanabileceğin farklı birçok bahçe dekorasyonu ürünü bulunuyor. Hayalindeki bahçe tasarımını gerçeğe dönüştürürken aynı zamanda ikinci el bahçe dekorasyonu ürünlerini tercih edebilirsin. Bu sayede binlerce farklı ürün arasından hem uygun fiyatlı hem de yüksek kaliteli dekorasyon ürünlerine sahip olabilirsin. 2. el bahçe dekorasyonu ürünleri arasında hiç beklemediğin ürünler bulabilir, bahçe dekorasyonuna benzersiz bir dokunuş yapabilirsin.

Bahçe Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bahçelerin en dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi, konfor ve huzuru bir arada hissettirmesidir. Bu nedenle bahçende kullanacağın tüm mobilya ve dekorasyon ürünlerinin birbiri ile uyumlu olması ve rahat bir kullanım sunması büyük önem taşıyor.

Bahçe mobilyalarında ahşap, metal ve plastik olmak üzere farklı malzemelerden üretilmiş ürünler yer almaktadır. Bahçe dekorasyonu modelleri farklı tarzlar için alternatif kullanımlar sunmaktadır. Aradığın materyaldeki ve modeldeki 2. el bahçe dekorasyonu ürünleri arasında aramayı ihmal etme. Bu sayede sen de hayalindeki tasarımlara sadece internet üzerinde yapacağın birkaç saatlik arama ile sahip olabilirsin. 

 • Metal Bahçe Dekorasyonu Ürünleri

Bahçe dekorasyonunda modern dokunuşları tercih ediyorsan, koyu renkler ya da tam zıttı şekilde beyazın ağırlıkta olduğu metal modelleri kullanabilirsin. Metal bahçe dekorasyon ürünleri genel olarak modern yapısı nedeniyle tercih edilmektedir. Ürünlerin yapısı nedeniyle farklı tasarımlara imkan sağlaması, hem işlevsel hem de şık ürünler oluşmasını sağlıyor. İşlevselliği ön plana çıkaran dekorasyon ürünleri ve mobilyalar genellikle dar alana sahip bahçelerde tercih edilmektedir.

Evinin bahçesi ya da balkonunda istediğin kadar geniş bir yaşam alanı yoksa, bölgeyi daha da kısıtlamamak için şıklığının yanı sıra işlevsel özellikleri ile de dikkat çeken ürünleri tercih edebilirsin. Bu kapsamda katlanabilir bahçe masaları ve sandalyeler ya da köşe takımları kullanarak bahçende kendine daha geniş yaşam alanları oluşturabilirsin. Bu tarz tüm modelleri ikinci el bahçe mobilyaları ürünleri arasından seçebilirsin. 

 • Ahşap Bahçe Dekorasyonu Ürünleri

Ahşap ürünler bahçe dekorasyonunun vazgeçilmez parçaları arasında yer alıyor. Ahşabın sıcaklığı, bahçede istenilen doğal tarzın elde edilmesinde büyük pay sahibidir. Bu nedenle sen de bahçe ortamında daha sıcak ve içten bir tarza sahip olmak istiyorsan, ahşap ürünleri tercih edebilirsin. Bahçe mobilyası parçaları için yüzlerce farklı ürünle karşı karşıya kalabilirsin. Bahçenin metrekaresine göre dilediğin ürünleri satın alabilirsin. Ahşap mobilya ve dekorasyon ürünleri genel olarak modern tasarımlardan uzak, daha klasik tarzda tasarlanan ürünlerdir. Bu nedenle genellikle geniş alana sahip bahçelerde kullanılması gerekiyor. Ancak daha minimal tarzda tasarlanmış, katlanabilir tarzdaki ahşap bahçe mobilyaları sayesinde dar alana sahip bahçelerde de verimli kullanım alanlarına sahip olabilirsin. Bahçe dekorasyonu modelleri arasından kendine uygun modellere ulaşmak için internet üzerinden araştırmalara başlayabilirsin. Beğendiklerinin benzerlerini 2. el bahçe mobilyası modelleri arasında da kontrol etmeyi unutma. 

 • Plastik Bahçe Dekorasyonu Ürünleri

Plastik ürünler genel olarak dikkat çekici tasarımların yanı sıra dayanıklı ve uygun fiyatlı mobilyalar kullanmak isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Sen de aldığın bahçe mobilyalarının ve çeşitli dekoratif ürünlerin uzun yıllar boyunca deforme olmadan kalmasını istiyorsan, plastik ürünleri tercih edebilirsin. Özellikle bahçe ortamı, dış etkenler ile diğer mobilya türlerine kıyasla çok daha maruz kalmaktadır. Ahşap ürünlerde her ne kadar gerekli önlemler alınsa da yağmur ve benzeri etkenler ile ürünlerde birkaç ay içerisinde şişme ve küflenme gibi çeşitli deformeler görülebiliyor. Metal ürünlerde ise yağmur suyuna dayanıklı olmayan tasarımlarda özellikle mobilyaların köşe noktalarında başlayan paslanmalar meydana gelebiliyor. Ancak plastik ürünlerde bu gibi sorunlar olmadığı için kullanılan ürünlerin sadece belirli periyotlarda temizlenmesi yetiyor. 

Plastik bahçe ürünlerinin bir diğer avantajı ise diğer bahçe dekorasyonu çeşitleri ile kıyaslandığında uygun fiyatlara sahip olmasıdır. Bu sayede sen de hayalindeki bahçe tasarımlarına çok daha yüksek ürün çeşitliliği ve uygun fiyatlar ile sahip olabilirsin. 

Bahçe Aydınlatmalarının Önemi

Bahçe tasarımlarında her ne kadar mobilya seçiminde çok ince düşünülse de genellikle bahçelerin aydınlatması ihmal ediliyor. Ancak hem gün içerisinde hem de akşam saatlerinde, bahçenizde daha verimli zamanlar geçirmek için kullanılan aydınlatma ürünlerine ve bu ürünlerin bahçe içerisindeki konumlandırmasına dikkat edilmesi gerekiyor. 

Bahçe aydınlatmasında, masa ve sandalye gibi genel mobilya ürünlerinin çevresinde ya da direkt olarak masanın üzerinde avize tarzında üretilen, bahçe aydınlatmalarını kullanabilirsin. Bu sayede bahçe içerisinde en çok kullandığın bölgelerin, ışıktan en iyi şekilde faydalanmasını sağlayabilirsin. 

Bahçe aydınlatmasında dikkat etmen gereken bir diğer nokta ise çeşitli bahçe dekorasyonu ürünlerini aydınlatma ile uyumlu şekilde konumlandırmaktır. Bu nedenle bahçe aydınlatmasını direkt olarak bahçenin ortasında kullanman değil, tüm bahçeye yayılmış şekilde tercih etmen gerekiyor. Bahçe kenarlarında bulunan çeşitli bitkiler ile uyumlu aydınlatma ürünleri sayesinde bahçenin, kenarda kalan bölgelerden de aydınlatılmasını sağlayabilirsin. Bu sayede akşam saatlerinde evinin bahçesi hem daha aydınlık görünecek hem de fazladan yerleştirilen aydınlatma ürünleri bahçenin kenarında kalan dekorasyon ürünlerini, dekorasyona tekrar katacaktır. 

Aydınlatma ürünlerinin seçimini yaparken direkt olarak sıfır ürün satışı yapan firmaları tercih edebilirsin. Ancak kendine çok daha uygun fiyatlı seçenekler arıyorsan ikinci el bahçe dekorasyonu seçeneklerine mutlaka bir göz gezdir. 

Sonbahar ve Kış Aylarında Bahçe Dekorasyonu Ürünlerinin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Yaz aylarında severek aldığınız çeşitli dekoratif ürünler ve mobilyaların, kış aylarında da aynı formunu koruması ve çeşitli dış etkenlere bağlı olarak bozulmaması için bu ürünlerin düzenli bakımını gerçekleştirmen gerekiyor. Özellikle kış aylarında artan nem ve yağış ile birlikte bu bakımların daha dikkatli şekilde, aksatılmadan gerçekleştirilmesi gerekiyor. Peki, bahçe dekorasyonu için kullanılan çeşitli ahşap malzemelerin bakım işlemlerinde hangi ürünler kullanılmalıdır, bu ürünler kullanılırken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle mobilya ve çeşitli dekorasyon ürünlerinin bakımı sırasında ihtiyacın olacak tüm malzemeleri listeleme yapmak gerekiyor. Özellikle ahşap bahçe mobilyalarının bakım işlemlerinde;

 • Zımpara Kağıdı

 • Mobilya Kılıfı

 • Temizlik Bezi

 • Fırça

 • Teak yağı

Gibi ürünlerin kullanılması gerekiyor. Peki, bu ürünler hangi işlemler için kullanılmalıdır?

Bahçe Dekorasyonunda Bakım Uygulamaları

Bahçe mobilyalarının Teak yağı kullanılarak çeşitli dış etkenlere karşı dayanıklı hale getirilmesi, özellikle sonbahar ve kış aylarında önem kazanıyor. Ahşap malzemeden üretilen bahçe mobilyalarında nem, kir ve güneş gibi dış etkenler, ürünlerin kullanım ömrünü oldukça kısıtlayan detaylar arasında yer alıyor. Teak yağı ise tüm ahşap ürünlerde kullanılabilen ve oluşturduğu katman ile ahşap ürünlerin suya ve güneşe karşı çok daha dayanıklı hale gelmesini sağlayan ürünlerin başında geliyor. Kış aylarında bahçe mobilyalarının kullanım ömrünü arttırmak için, mobilya ve dekorasyon ürünlerinin ahşap parçalarına fırça yardımı ile Teak yağı uygulayabilirsin. 

Mobilya kılıfı ise bahçe mobilyalarının kış aylarında depolanması için kullanılmaktadır. Yağışlı günlerde kullanmayacağın mobilyaları depolarken, mobilya kılıfı kullanman bu ürünlerin dış etkenlere karşı korunmasında büyük avantaj sağlayacaktır. 

Zımpara kağıdı ise bahçe mobilyalarının yıpranan kısımlarını eski haline getirmekte kullanılmaktadır. Yıpranan ya da küflenmeye başlayan bölgelere önce zımpara ile temizlik yapılması ve bunun ardından vernik ya da Teak yağı ile koruma sağlanması gerekiyor. Direkt olarak zımpara yaptıktan sonra ahşabı korumadan bırakmak, zımpara yapılan bölgelerin daha hassas olmasına neden olacaktır. 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0