Bahçe Şemsiyesi

Listelenen ürün sayısı : 1
Sonuçları Filtrele
  • Marka
  • Renk
  • Durum
  • Malzeme
  • Fiyat Aralığı
  • Ürün Ölçüleri

Bahçe Şemsiyesi

Listelenen ürün sayısı : 1
Teklife Açık
22
Kullanılmış - 40 x 40 x 32 cm Kullanılmış

Ahşap şemsiye standı

590 TL%41
350 TL

Bahçe Şemsiyesi

Bahçe Şemsiyesi Modelleri

Bahçe şemsiyeleri farklı kullanımlara uygun olarak tasarlanan ve hem bahçede hem de teras ve balkonlarda kullanılabilen şemsiye türleridir. Geniş bir balkonunuz varsa ve özellikle yaz aylarında balkonda sıkça vakit geçiriyorsanız, güneşten etkilenmemek için kullanabileceğiniz bahçe şemsiyeleri aynı zamanda kış aylarında da yağışlara karşı koruyacaktır. Farklı boyutlarda tasarlanan bahçe şemsiyelerinin fiyatları da genellikle şemsiyelerin boyutlarına ve kullanım avantajlarına göre farklılık göstermektedir. Üst düzey kullanım avantajlarına sahip, geniş şemsiyeler genellikle diğer ürünlere kıyasla yüksek fiyatlara sahiptir. Kendi bahçenize ya da balkonunuza uygun şemsiye modelleri satın alırken, yüksek fiyatlardan etkilenmemek istiyorsanız ikinci el ürünleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. İkinci el bahçe şemsiyesi modelleri, aynı kalitedeki ürünlere kıyasla düşük fiyatlara sahiptir. Bu sayede siz de hayalinizdeki bahçe tasarımlarına, çok daha uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. 

Bahçe Şemsiyeleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçe şemsiyesi alırken dikkat edilmesi gereken ilk detay, ürünün kullanıldığı alana uygun şemsiye seçimi yapmaktır. Bahçe şemsiyelerinin yuvarlak tasarımları olduğu gibi aynı zamanda kare, altıgen ve sekizgen gibi tasarımları da bulunmaktadır. Tasarımların köşe sayısı genellikle şemsiyenin büyüklüğü ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Boy boy ürünler arasından 2. el şemsiye modellerini de tercih edebilirsin. 

Daha küçük bahçelerde, bahçenin tamamen şemsiye ile kaplanmaması için boyutların daha küçük tercih edilmesi gerekiyor. Bahçe dekorasyonunu arka plana atmayacak şemsiyeler tercih ederek, bahçenin daha dikkat çekici bir alan haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bahçenizin alanı daha büyükse, buna uygun büyüklükte altıgen ya da sekizgen bahçe şemsiyeleri de tercih edebilirsiniz. 

Bahçe dekorasyonunda kullandığınız mobilyaların renk ve tasarımı ile uygun formda şemsiyeler tercih ederek, bahçenizi daha dikkat çekici bir yer haline getirebilirsiniz. Bahçede kullandığınız mobilyalar ahşap ise ahşap malzemelerden üretilen daha küçük bahçe şemsiyelerini kullanmanız, uyumlu bir görünüm oluşturacaktır. Ancak daha modern ve metal mobilyalardan oluşan bahçe tasarımlarınız için daha geniş ve metal şemsiyeler tercih edebilirsiniz. Ahşap veya metal her malzemeden 2. el bahçe şemsiyesi bulman mümkün! 

Bahçe şemsiyeleri, yaz aylarında güneşten korunmak için kullanılırken, kış aylarında ise yağışlara karşı kullanılmaktadır. Bu nedenle alacağınız şemsiyenin hem ışık hem de su geçirmemesi oldukça önemlidir. Sadece yaz aylarında kullanıma uygun olarak üretilen bahçe şemsiyelerinde, ışığa karşı koruma için genellikle kumaş malzemeler kullanılmaktadır. Ancak bu şemsiyeler kış aylarında yoğun yağışlı günler olması halinde su geçirebiliyor. Bu nedenle kış aylarında kullanıma uygun değildir. 

Kış aylarında da bahçe şemsiyelerini kullanmak istiyorsanız, şemsiyenin su geçirmez yapıda olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Şemsiyelerin üretiminde kullanılan malzemelerin su geçirmez yapıda olmasının yanı sıra şemsiyenin bağlantı noktalarından da su geçirmemesine dikkat etmeniz gerekiyor. Su geçirmez bahçe şemsiyesi modelleri hem kış aylarında hem de yaz aylarında kullanıma uygun tasarlanmaktadır. Bu nedenle fiyat olarak diğer ürünlere kıyasla daha yüksek fiyatlara sahiptir. İkinci el bahçe şemsiyesi çeşitleri ise kullanıcılara çok daha düşük fiyatlar ile şemsiye satın alma imkanı sunuyor. 

Bahçe şemsiyelerinin farklı boyutlarına göre 500 ile 100 mm arasında değişen orta boru seçeneği bulunmaktadır. Boru kalınlığının artması, şemsiyenin dayanıklılığını arttırırken daha ağır hale gelmesine de neden olmaktadır. Bahçelerde kullanılan şemsiyelerde daha ağır seçenekler kullanımı olumsuz etkilemesi de şemsiyeleri balkon ve terasta kullanmak için satın alıyorsanız, ürünlerin daha hafif ve pratik kullanım avantajları sunması da önemlidir. Artan boru kalınlığına bağlı olarak şemsiyelerin rüzgara ve yağışa karşı dirençleri artmaktadır. 

Şemsiye Ölçüleri

Bahçe şemsiyelerinin farklı kullanımlara uygun tasarımları bulunmaktadır. Şemsiye ölçüleri, bu noktada şemsiyenin kullanılacağı ortama göre alternatif kullanım imkanları sunmaktadır. Küçük bir bahçeniz varsa ya da bahçe şemsiyelerini balkon ve terasta kullanmak istiyorsanız, almanız gereken şemsiye modelleri ise genelde daha küçük olanlarıdır. Küçük ebatlı bahçe şemsiyeleri genellikle kullanım pratikliği sunmak için kare ya da yuvarlak formda üretilmektedir. Her boy 2. el bahçe şemsiyesi bulabilirsin. 

Şemsiye ölçülerinin doğru seçilmesi, bahçe şemsiyelerinden aldığınız verimliliği arttırmanızda yardımcı olacaktır. Geniş alana sahip bahçelerde, daha geniş bahçe şemsiyeleri tercih ederek kendinize daha geniş bir kullanım alanı elde edebilirsiniz. Güneşli ya da yağışlı günlerde bu sayede bahçenizde daha konforlu bir kullanım elde edebilirsiniz. Günümüz tasarımlarında en geniş şemsiyeler genellikle 700 cm çapına sahip ürünlerdir. 

Şemsiye modellerinin kullanım imkanlarına göre 300 cm ile 700 cm arasında değişen ölçüleri bulunmaktadır. Geniş alana sahip şemsiyeler ise genellikle diğer şemsiye modellerine kıyasla yüksek fiyatlarla satışa sunulmaktadır. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak daha geniş kullanım alanı sunan modelleri tercih etmek istiyorsanız, uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için ikinci el ürünleri tercih edebilirsiniz. İkinci el bahçe şemsiyesi modelleri, piyasadaki sıfır ürünler ile aynı kalitedeki ürünlere çok daha uygun fiyatlar ile sahip olma imkanı sunuyor. Siz de ihtiyacınız olan genişlik ve malzeme kalitesindeki şemsiye modellerine bu sayede çok daha düşük fiyatlar ile sahip olabilir, hayalinizdeki bahçe şemsiyelerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Teleskopik Bahçe Şemsiyeleri

Teleskopik sistemler, genellikle dar alana sahip bahçelerde ya da şemsiyeye yakın kısımlarda fazla mobilya bulunan ortamlarda tercih edilmektedir. Şemsiyenin altında bulunan masa ve sandalyelerin yerlerinin değiştirilmeden şemsiyenin açılmasını sağlayan teleskopik sistemler bu sayede kullanıcılara çeşitli kullanım avantajları sunuyor. 

Teleskopik bahçe şemsiyeleri genellikle diğer şemsiyelere göre geniş hacimlere sahiptir. Açılıp kapanma sırasında sunulan avantajlar sayesinde bu şemsiyeler, dar alana sahip bahçe ve balkonlarda da kullanılabiliyor. Geniş hacimli ve yüksek boydaki teleskopik şemsiyeler, kapatılırken gövdede yer alan kol kullanılarak şemsiyenin üst kısmının, ana gövde içerisine girmesi sağlanmaktadır. Bu sayede kapalı haldeki şemsiyeler, kendinden çok daha küçük hacimdeki şemsiyeler ile aynı alanı kaplayabilir. 

Teleskopik şemsiyeler açılırken, boyları da üst kısma doğru kısalmaktadır. Şemsiyenin kapanırken uzaması, açılırken de kısalması sağlanarak çevredeki mobilyaların kenara çekilmesine gerek kalmadan şemsiyenin rahatlıkla istenilen boyutlarda açılmasını sağıyor. 

Bahçe şemsiyelerini kafe ve benzeri işletmelerin bahçe kısımlarında kullanmak, müşterilerin yağışlı ya da güneşli günlerde daha keyifli vakit geçirmesini sağlamaktadır. Ancak kafede kullanılan şemsiyelerin her birinin açılırken müşterilere minimum rahatsızlık vermesi gerekiyor. Bu nedenle kafe ve benzeri ortamlarda da genellikle teleskopik şemsiyeler tercih edilmektedir. 

Teleskopik şemsiyeler 4x4’den 6x6 ebatlarına kadar üretilebiliyor. Şemsiyelerin üretiminde kullanılan malzemeler fiyatları etkileyen en temel noktalardan bir tanesidir. Şemsiyelerin gövde ve çerçeve kısımlarında çelik ve alüminyum malzemeler kullanılabilmektedir. Çelik ürünler daha yüksek dayanım sunarken, alüminyum malzemeler ise daha hafif ve pratik kullanım avantajları sunmaktadır. 

Teleskopik bahçe şemsiyesi fiyatları ise genel olarak diğer modellerden daha yüksektir. Şemsiyelerde kullanılan teknik özelliklerin diğer modellere göre daha üst düzey kullanım avantajları sunması, şemsiye boyutları ve şemsiyelerin üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi, şemsiye fiyatlarını etkileyen en temel etkenler arasında yer alıyor. 

Geniş hacme sahip, çelik malzemeden üretilen teleskobik bahçe şemsiyeleri daha yüksek fiyatlara sahipken, daha düşük ölçülerde üretilen alüminyum şemsiyeler ise uygun fiyatları ile dikkat çekiyor.

Siz de ihtiyacınız olan tüm bahçe şemsiyesi modellerine ikinci el ürünleri tercih ederek çok daha uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. İkinci el bahçe şemsiyesi modelleri, kullanıcıların çok daha düşük fiyatlar ile istediği şemsiyeleri satın almasına yardımcı oluyor. Bu sayede siz de bütçenizi zorlamadan bir veya birden fazla bahçe şemsiyesi satın alabilir, yaz aylarının daha keyifli geçmesini sağlayabilirsiniz. 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0