Sepette 20000 TL Üzeri Tüm Ürünlerde Nakliye Bizden

15000 TL-20000 TL Arası Tüm Ürünlerde Nakliye Yarısı Bizden

Yoğun İstek Üzerine 'Nakliye Bizden' Kampanyamız Devam Ediyor

Kalan Süre

43 Gün 6 Saat 2 Dakika

Baza

Listelenen ürün sayısı : 6
Sonuçları Filtrele
  • Marka
  • Renk
  • Durum
  • Malzeme
  • Fiyat Aralığı
  • Ürün Ölçüleri

Baza

Listelenen ürün sayısı : 6
Teklife Açık
9
Kullanılmış - 185 x 63 x 76 cm Kullanılmış

Portatıf bazalı yatak tek kişilik

6.997 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 80 x 30 x 180 cm Yeni gibi

Tek kişilik yatak ve baza

4.500 TL%11
4.000 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 160 x 200 x 45 cm Yeni gibi

Çift kişilik baza ve başlık hediyesi

6.000 TL%17
5.000 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 200 x 160 x 50 cm Yeni gibi

Baza başlık yeni gibi

7.999 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 160 x 30 x 200 cm Yeni gibi

Yatak baza başlık

6.750 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 160 x 200 x 40 cm Yeni gibi

Istıkbal karyola baslık bazali (fusya rengı)

7.500 TL

Baza

Baza Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Sunduğu geniş depolama avantajları sayesinde geniş ailelerin vazgeçilmezi olan bazalar, konforu sayesinde tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Evinizde bulunan ve sıkça kullanmadığınız eşyaları depolamada son yılların en çok tercih edilen yöntemlerinden bir tanesi de baza sandığıdır. Baza modelleri bir yataktan beklediğiniz tüm konforu size sunabiliyor. Alçak yerlerde uyumayı sevmeyen insanlar, sadece yatağını yükseltmek için bile bazaları tercih edebiliyor. Tüm kullanım nedenleri için 2. el baza modellerini de tercih edebilirsin. 

Doğru Baza Seçiminin Püf Noktaları Nelerdir?

Baza satın alırken öncelikle asıl kullanım alanı göz önünde bulundurulmalıdır. Bazanın altında eşya depolama gibi temel bir amaç varsa, depolanacak eşyaların buraya nasıl yerleştirilebileceğine bakılması gerekiyor. Kullanılmayan eşyaların yanı sıra baza altları yatak ve tekstil ürünlerinin depolanmasında da sıklıkla kullanıldığı için, bu kısmın olabildiğince geniş olması gerekiyor.

Artan maliyetlerden şikayetçi olan kişiler ise ikinci el bazaları tercih ediyor. 2. el baza satın alırken, bazanın ahşap kısımlarında herhangi bir zedelenme olup olmadığına ve bazanın, yatak kısmını yukarıda tutan plastik parçalarında gevşeme olup olmadığını kontrol etmek gerekiyor. İkinci el eşya satın almanın en rahatlatıcı yanı ise alınan eşyaların evde yeniden düzenlenerek daha özgün hale getirilebilmesidir. Eskiyen bir bazayı, boya ve kumaşlar ile çok daha hoş bir görünüme sokabilirsin. 2. el bazayı en sevdiğin renge boyayabilir veya beğendiğin kumaşlarla kaplayabilirsin. 

Baza alırken dikkat edilmesi gereken en büyük detaylar arasında, üretimde kullanılan malzemelerdir. Bazalar, içerisinde ev eşyası depolanacağı için çürümeye ve paslanmaya karşı korunaklı malzemelerden üretilmelidir. Bütün bir kış boyunca yazlık eşyaların depolanacağı, yaz aylarında ise kışlık yorgan ve kıyafetlerin saklanacağı bazaların bu süre içerisinde rutubetlenerek çürümemesi gerekiyor. Rutubetli ortamlar, bazanın metal kısımlarında paslanmaya yol açarak kullanım süresini oldukça kısaltmaktadır.

Satın aldığın bazanın metal parçalarının paslanmaz çelikten üretilmesi bu kapsamda oldukça büyük önem taşıyor. Ahşap kısımlar ise her ne kadar rutubete karşı koruması yapılmış olsa da naftalin gibi ek önlemler almak gerekiyor. İkinci el baza satın alacak kişilerin ise satın almadan önce bazanın parçalarını kontrol ederek bunun gibi sorunlar olup olmadığını kontrol etmeleri gerekiyor. Yatak baza modelleri satın alındıktan sonra uzun yıllar süren kullanım ömrü beklenen ürünlerden birisidir. Bu yüzden alacağınız ürünlerin fiyatı ile birlikte size sunduğu avantajları ve kaliteyi de göz önünde bulundurman gerekiyor. 

Baza ayakları genellikle metal parçalardan üretilmektedir. Kalite ve tarz farkına göre bu ayaklar plastik malzemelerden de üretilebilir. Alacağınız metal ayaklı bazaların, paslanmaz çelikten üretilmiş ya da paslanmaz kaplama yapılmış olması, kullanım ömrünü uzatan detaylar arasında yer alıyor. Plastik malzemeden üretilen baza ayaklarında bu soruna rastlanmazken, plastik parçalar uzun yıllar boyunca kullanıldığında çeşitli deformelere uğrayabiliyor.

Baza Modelleri Nelerdir, Alırken Hangi Kriterleri Düşünmeliyiz?

Kullanılacak odanın büyüklüğüne, uyuyacak kişi sayısına ve içerisinde depolanacak eşya miktarına göre tek kişilik ya da çift kişilik baza modelleri tercih edilebilir. Çift kişilik bazalar genel olarak iki adet tek kişilik bazanın birleştirilmesi ve üzerine çift kişilik tek parçadan oluşan yatak kısmının konulması ile kullanılmaktadır. Bu yüzden tek kişilik baza modellerine göre iki kat daha fazla eşya depolama imkanı sunmaktadır.

Baza satın alırken, bazanın kapak kısmının rahat açılıp kapanmasına da dikkat etmek gerekiyor. Gereğinden çok daha sert üretilmiş baza kapaklarında açma kapama işlemleri zor olduğu için kullanıcıyı olumsuz yönde etkilemektedir. Bazanın kolay açılmasının yanı sıra, açıldıktan sonra üzerindeki yatak ve diğer ağırlıkları taşıyabilecek kalitede olması ve tutmaya ihtiyaç olmadan kapanmaması gerekiyor. Bazanın içerisindeki eşyaları düzenlerken kapağı kapanmaması için sürekli tutmaya gerek olmaması gerekiyor. İkinci el çift kişilik baza satın alırken de kapak ve amortisör kısmında sorun olup olmadığının detaylı şekilde incelenmesi gerekiyor. 

Tek Kişilik Baza Modelleri

Tek kişilik bazalar, çocuk ve genç odası için tercih edilebilecek en iyi tercihler arasında yer alıyor. Bir kişinin kullanımına uygun olan bu baza modelleri, oda içerisinde geniş alan kaplamadığı için çocuk odasında bulunan dolap ve masaların konumlandırılmasında kolaylıklar sağlamaktadır. Aynı zamanda çocukların dönemlik eşyaları düzenli bir şekilde bazanın içerisinde saklanacak ve böylece alandan da tasarruf sağlanacaktır. Tek kişilik baza modelleri genelde 90x190 cm ölçülerinde tasarlanmaktadır. Bu ölçüler yaygın olarak kullanılmakla birlikte özel olarak üretilen baza modellerinde 90x200 cm, 100x190 cm ve 100x200 cm’lik ebatlar da kullanılabilmektedir.

Tek kişilik baza modelleri genel olarak modern tarzda üretilmektedir. Bu sayede odada kullanmayı planladığın birçok mobilya ile uyumlu bir görüntü sunmaktadır. İkinci el tek kişilik baza modelleri ise diğer baza çeşitlerine kıyasla aynı performansı çok daha uygun fiyatlar ile sunmaktadır. Tek kişilik bazalar hem uygun boyut imkanları sayesinde odanın her köşesine uyum sağlayabiliyor hem de sunduğu yüksek depolama kapasitesi sayesinde evde sıklıkla kullanmadığın eşyaları saklamaya yardımcı oluyor. Baza ölçüleri her ne kadar standart olsa da bazanın üzerine koyacağın yatak kısmı ile aynı boyutlarda olmasına özen göstermen gerekiyor. İkinci el baza satın alırken en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de baza ve yatak kısmının boyutlarının birbiri ile uyumlu olmamasıdır.

Çift Kişilik Baza Modelleri

Çift kişilik bazalar için farklı birkaç boyut seçeneği bulunuyor. Odada yeteri kadar boş alan olmadığı için daha küçük boyutlarda çift kişilik baza modelleri tercih etmen gerekiyorsa 140x190 cm ebatlarındaki baza modellerini tercih edebilirsin. Bu ebatlardaki çift kişilik bazalar, aynı konforu çok daha ufak ebatlarda kullanıcılarına sunuyor. Böylece odada çok geniş alanlar kaplamadan da çift kişilik yatak sahibi olabilirsin. 

Oda içerisinde yeterince geniş alan varsa, 160x190 cm ve 180x200 cm ebatlarındaki çift kişilik baza modellerini tercih edebilirsin. İkinci el çift kişilik baza satın alırken, odaya yerleştireceğin bazanın ebatlarını önceden planlaman gerekiyor. Çift kişilik bazalar genellikle 180x200 cm ebatlarında üretilse de kullanım tarzına ve çeşitli avantajlar açısından daha küçük boyutlarda da üretilebilmektedir.

Uygun Fiyatlı Baza Modelleri

Ekonomini zorlamadan baza satın almak istiyorsan, piyasada uygun fiyatlı baza satan firmaları araştırabilirsin. Bununla birlikte çok daha yüksek kalite baza çeşitlerine ikinci el baza satan firmalar aracılığı ile de erişebilirsin. İkinci el bazalar, genellikle piyasa fiyatlarından çok daha uygun fiyatları ile dikkat çekerken kullanıcılara aynı konfor ve kaliteyi sunuyor. Gönül rahatlığı ile ikinci el tek kişilik baza ve ikinci el çift kişilik baza tercih edebilirsin. 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0