Sepette 20000 TL Üzeri Tüm Ürünlerde Nakliye Bizden

15000 TL-20000 TL Arası Tüm Ürünlerde Nakliye Yarısı Bizden

Yoğun İstek Üzerine 'Nakliye Bizden' Kampanyamız Devam Ediyor

Kalan Süre

43 Gün 6 Saat 34 Dakika

Dilsiz Uşak

Listelenen ürün sayısı : 7
Sonuçları Filtrele
 • Marka
 • Renk
 • Durum
 • Malzeme
 • Fiyat Aralığı
 • Ürün Ölçüleri

Dilsiz Uşak

Listelenen ürün sayısı : 7
Kullanılmış - 50 x 35 x 125 cm Kullanılmış

Chalk eskitme çini mavi desenli vintage dilsiz uşak / askı

2.500 TL
Kullanılmış - 36 x 40 x 122 cm Kullanılmış

Chalk eskitme vintage çiçek bahçesi temalı dilsiz uşak / askı

2.500 TL
Kullanılmış - 45 x 45 x 175 cm Kullanılmış

Kullanışlı askılık

2.000 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 15 x 7 x 25 cm Yeni gibi

Güllü fayans pano duvar askıları

550 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 50 x 35 x 117 cm Kullanılmış

Ahsap dılsız usak

1.499 TL%33
998 TL
Yeni gibi - 50 x 34 x 130 cm Yeni gibi

508-mebelsa aksesuar-çift tepeli dilsiz uşak/askılık-ask109

4.750 TL
Teklife Açık
13
Yeni gibi - 50 x 45 x 140 cm Yeni gibi

Ceketlik çekmeceli dilsiz uşak

11.000 TL

Dilsiz Uşak

Dilsiz Uşak Modelleri ve Seçimi 

Dilsiz uşak ismi ilk başta yabancı gelse de ne işe yaradığı herkes tarafından bilinen ürünlerden biridir. Kullanım tarihi çok eski yıllara dayanan bu ürün genel olarak ceket ve pantolon asmak için kullanılıyor. Dilsiz uşağı sıradan askılıklarla karıştırmamak gerekir. Dilsiz uşak modelleri diğer elbise askıları gibi dolaba sığmazlar. Dışarıda sabit olarak bir alan kaplarlar. Pantolon ve ceketlerin ortalama boy ölçüsü hesaba katılarak üretilirler. Genişlikleri ise ceketlerin omuz ölçüleri hesaba katılarak üretilmiştir. Birbirinden farklı renk seçenekleri bulunan dilsiz uşak modelleri çok çeşitli değildir. Hemen hepsi aynı modeldedir. Küçük bir çekmecesi olan veya üst kısmında ahşap bir parça bulunan bir model seçerek saat, bileklik gibi eşyalarını da koyabileceğin versiyonları vardır. Dilsiz uşak çok sert düşmediği sürece kırılması zor bir üründür. Mekanik bir parçası olmadığından bozulma ihtimali de oldukça düşüktür. Bundan dolayı ikinci el dilsiz uşakları rahatlıkla tercih edebilirsin. İkinci el dilsiz uşak almak çok fazla karmaşık olmayan bu ürüne daha kolay yoldan sahip olmanı sağlayacaktır. Üstelik yeterince araştırma yaparsan antika dilsiz uşak modeli bulabilirsin. Dilsiz uşakların üzerine kıyafetler asıldığı zaman aynı bir insan gibi göründüğünden dolayı bu adı almışlardır. Sıradan bir askılık yerine dilsiz uşağı tercih etmek kıyafetlerinin kırışmamasını sağlar. Genel olarak yatak odalarında ve ofislerde kullanılırlar. Yatak odası ve ofis dışında restoranların giriş kısmında birden fazla dilsiz uşak bulunabilir. Böylesi bir kullanım için birden fazla dilsiz uşak gerebilir bu yüzden ikinci el dilsiz uşaklara bakmanda fayda var. Fakat restoran veya dış mekân kullanımı günümüzde oldukça azalmıştır. Yer kapladığı için bazı restoran ve kafelerde dekorasyonun bir parçası olarak değerlendirilmektedir. Genel itibariyle evlerde ve ofislerde kullanılır. Ofis için dilsiz uşak almayı düşünüyorsan günde sadece bir sefer kullanacağın için yine ikinci el dilsiz uşak almayı tercih edebilirsin. 

Dilsiz Uşak Ne İşe Yarar? 

 • Kıyafetlerin havalanmasını sağlar. 

 • Kıyafetlerin kırışmasını engeller. 

 • Odanın daha derli toplu durmasını sağlar. 

 • Alt tarafında ki ayakkabı koyma haznesiyle ve üst taraftaki küçük çekmecesi sayesinde ertesi gün giyeceğin her şey orada hazır olur. 

 • Eşyalarının hemen hepsi dilsiz uşağın üzerinde duracağından eşyalarını aramakla vakit kaybetmezsin. 

 • Dekoratif bir görünüme sahiptir. 

 • Çiftli askılık seçeneğiyle misafirlerinin paltolarını da asabilirsin.  

 • Ya da kendin daha fazla kıyafetini asabilirsin. 

Dilsiz Uşağı Nerede Kullanacaksın? 

Model seçeneği gibi kullanım alanı seçeneği dar olsa da bir dilsiz uşak seçmeden önce onu nerede kullanacağını bilmelisin. Evinin yatak odasında kullanacaksan odanın dekoratif yapısıyla uygun bir ürün seçmelisin. Genel olarak ahşaptan üretilen dilsiz uşaklar hemen her odaya uyum sağlayabilir. Yapman gereken tek şey doğru rengi seçmek.  Eğer dilsiz uşağı ofisinde kullanacaksan ve ofisinin dekoratif yapısı modernse daha modern görünümlü olan demirden üretilmiş bir dilsiz uşak seçebilirsin.  Eğer birden fazla ceket veya pantolon asma ihtiyacı duyacaksan çift askılı modelini tercih edebilirsin. Dilsiz uşağı sadece dekorasyon amaçlı da kullanabilirsin. Her kullanım alanına uygun ikinci el dilsiz uşak modelleri de bulunmaktadır. Değişik bir seçim yapmak istersen göz atmayı ihmal etmemelisin. 

Dilsiz Uşak Modelleri 

Dilsiz uşakların modellerine baktığımız zaman geçmişten gelen klasik modellerin yanı sıra modern görünümlü ürünler de dikkat çekiyor. Yeni modeller daha çok krom veya metal kaplama oluşlarıyla göze çarpıyor. Tasarımları oldukça modern ve şık. Daha öncede belirttiğimiz gibi çok geniş bir model yelpazesine sahip değildir.  Yine de bulunan modeller içinden en şık tasarımlı ve ihtiyacını karşılayacak olanı seçmelisin.

Tek Askılı Dilsiz Uşaklar

Hem ahşap hem de krom veya metal malzemeden yapılanları mevcut olan bir seçenektir. Eğer çok fazla ceketin veya pantolonun yoksa veya dilsiz uşağı sadece yatak odana koyacaksan tercih edebilirsin. 

Çift Askılı Dilsiz Uşaklar

Daha fazla kıyafet taşıma özelliğine sahiptir. Fiyatı da hemen hemen tek askılı modeline yakındır. Özellikle ofis kullanımları için tercih edilebilir.

Ahşap Dilsiz Uşak (Klasik Model)

Ahşap dilsiz uşak, işlev olarak bütün modellerle aynıdır. Adında anlaşılacağı üzere yapı malzemesi ahşaptır. Bu modeller daha çok kahverengi veya ahşap rengindedir. Fakat farklı renk seçenekleri de mevcut. Hem evde kullanmak için hem de ofiste kullanmak için uygundur. Ama genelde ev dekorasyonlarına uyum sağlar. 

Metal veya Krom Kaplama Dilsiz Uşaklar 

Bu modelin de çift askılı ve tek askılı seçeneği mevcuttur. Diğer modellerden ayrılan tarafı metal veya krom kaplama olmasıdır. Bu sebeple daha modern bir görünüme sahiptir. Genel olarak ofis kullanımı için tercih edilir. Minimalist bir şekilde dekore edilmiş evler için kullanımı ideal olacaktır.  

Dilsiz Uşak Fiyatları 

Model yelpazesi çok geniş olmadığı için fiyat yelpazesi de bununla doğru orantılıdır. Sıfır dilsiz uşaklar yüz TL'den başlayıp iki yüz TL'ye kadar çıkmaktadır. İkinci el dilsiz uşaklar doğal olarak sıfırlara göre daha ucuzdur. İkinci el dilsiz uşaklar elli TL'den başlayıp yüz TL'ye kadar çıkabilir. Ancak antika veya özelliği olan dilsiz uşak fiyatları daha yüksek olabilmektedir. Sık bozulan bir ürün olmadığı için ikinci el olarak satın almak daha uygun olabilir.

Dilsiz Uşak Bakımı ve Tamiri 

Dilsiz uşakların bozulması pek de mümkün değildir. Fakat belli yerleri kırılabilir. Bu gibi durumlarda kırılan parçayı yapıştırabilirsin. Kıyafetlerinin tozlanmaması için düzenli olarak bir bezle temizlemelisin. Eğer temizlik esnasında ıslak bir bez kullanırsan ardından kuru bir bezle kurutmayı unutma yoksa kıyafetlerin ıslanabilir.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0