Sepette 20000 TL Üzeri Tüm Ürünlerde Nakliye Bizden

15000 TL-20000 TL Arası Tüm Ürünlerde Nakliye Yarısı Bizden

Yoğun İstek Üzerine 'Nakliye Bizden' Kampanyamız Devam Ediyor

Kalan Süre

43 Gün 5 Saat 7 Dakika

Çift Kişilik Baza

Listelenen ürün sayısı : 4
Sonuçları Filtrele
 • Marka
 • Renk
 • Durum
 • Malzeme
 • Fiyat Aralığı
 • Ürün Ölçüleri

Çift Kişilik Baza

Listelenen ürün sayısı : 4
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 160 x 200 x 45 cm Yeni gibi

Çift kişilik baza ve başlık hediyesi

6.000 TL%17
5.000 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 200 x 160 x 50 cm Yeni gibi

Baza başlık yeni gibi

7.999 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 160 x 30 x 200 cm Yeni gibi

Yatak baza başlık

6.750 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 160 x 200 x 40 cm Yeni gibi

Istıkbal karyola baslık bazali (fusya rengı)

7.500 TL

Çift Kişilik Baza

Çift Kişilik Baza Modelleri

Günümüzde gelişen teknoloji ve artan imkanlar sayesinde evlerimizde depolama konusunda da sorunlar yaşamaya başlıyoruz. Her evin kullanılmayan birçok eşyası bulunuyor ve bu eşyaların depolanması için göz önünde bulunmayan depolama alanlarına ihtiyaç duyuluyor. Baza modelleri, sunduğu konforun yanı sıra geniş depolama alanları sayesinde her evin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Çift kişilik baza modelleri farklı tarz ve boyut seçenekleri ile kullanıcılara yüksek verimliliği çok daha uygun fiyatlara sunuyor.

Çift Kişilik Baza Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bazalar geniş depolama alanlarının yanı sıra kullanıcılara yüksek konforu da beraberinde sunuyor. Bu sayede yatağınızın altında, kullanmadığınız dönemlik yorgan ve kıyafetleri saklayabileceğiniz gibi aynı zamanda deliksiz bir uyku da çekebilirsiniz. Çift kişilik baza modelleri ise evinde depolama alanı az olan aileler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Ancak baza alırken de dikkat edilmesi gereken farklı birkaç püf nokta bulunuyor.

Baza alırken öncelikle alacağınız bazanın boyutlarına dikkat etmeniz ve odanıza uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekiyor. Çift kişilik baza modelleri genellikle 180x200 cm boyutlarında üretilmektedir. Üretilen bazaların sandık bölümünün yüksekliği ise firmadan firmaya değişmektedir. Standart baza boyutlarının yanı sıra 190x200 ve 200x200 olmak üzere özel isteğe göre üretilen baza modelleri de bulunuyor. Böylece standart çift kişilik bazalardan farklı olarak kendinize uygun daha büyük ya da küçük bazalara da erişebilirsiniz. 2. el çift kişilik baza alırken boyutlarını kontrol etmeyi unutma. 

Çift kişilik bazaların farklı birçok tarza uygun modelleri bulunuyor. Odanızın tarzına uygun baza modellerine internet üzerinden erişebileceğiniz gibi ikinci el çift kişilik baza satışı yapan firmalar üzerinden de erişebilirsiniz. İkinci el çift kişilik baza modelleri sayesinde evinizde istediğiniz konfora çok daha uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Çift Kişilik Bazalar Nasıl Kullanılmalıdır?

 • Çift kişilik baza modelleri neredeyse her tarz yatak odasına uyumlu formları ile dikkat çekiyor. Alacağınız bazayı uygun nevresim takımları ile birlikte kullanarak odanızın tarzına uygun bir hale getirmeniz mümkün. Bununla birlikte bazanın sadece sandık bölümünü satın aldıysanız, birbirinden farklı binlerce baza başlığı modeli arasından da tarzınızı yansıtan ürünleri seçebilirsiniz.

 • Çift kişilik baza başlıkları, standart olarak 180 cm genişlikte bazalara uygun formda üretilmektedir. Böylece aldığınız baza başlıkları evinizde kullandığınız bazaya uyacaktır. Ancak satın almadan önce baza başlığının, kullandığınız bazaya boyut olarak uygun olduğunu kontrol etmeniz size avantaj sağlayacaktır. Peki, çift kişilik bazalar kullanılırken nelere dikkat edilmelidir?

 • Bazanın sandık kısmında yer alan süspansiyonlu bölüm, sadece sandık kısmı kullanılacağı zaman açılmalıdır. Bazanın sandık kısmındaki işlem bittikten sonra ise süspansiyon açık bırakılmamalı, işlemin ardından kapatılmalıdır. Bazanın sandık bölümü açıkken çevrede çocuk olmamasına da dikkat etmeniz gerekiyor.

 • Baza kullanıcılarının yaptığı en büyük hatalardan bir tanesi, bazanın sandık bölümünü sadece ihtiyacı olduğu zamanlarda, birkaç ayda bir açmaktır. Ancak bazanın sandık kısmını yılda birkaç kez açmak, amortisörlü bölümün kullanım ömrünü azaltacaktır. Bazanın sandığı ile herhangi bir işiniz yoksa bile en azından ayda bir kez açıp kapatmak, amortisörlü bölümün kullanım ömrünü ciddi şekilde arttıracaktır. Uzun süreler boyunca kullanılmayan bazaların amortisör bölümünden kullanım sırasında çeşitli sesler gelme ihtimali yüksektir.

 • Bazanın sandık kısmının üzerinde yatak olmadan bazanın üzerine çıkılmaması gerekiyor. Bazanın sandık ve sandığın üzerinde bulunan kapak kısmı, ağırlığı üzerinde yatak varken taşıyacak şekilde tasarlanmıştır. Üzerinde yatak bulunan bazada, ağırlık tüm kapağa ve sandık kısmının kenarlarına eşit olarak dağıtılır. Bu sayede ağırlık tek noktada toplanmaz ve kapak korunur. Ancak üzerinde yatak yokken bazanın üzerine çıkılması halinde ağırlık tek bir noktada toplanır ve kapağın kırılma ya da çatlama ihtimali artar.

 • Çift kişilik baza modelleri genellikle iki adet tek kişilik bazanın birleştirilmesi ile oluşturulmaktadır. Bu nedenle bazanın sandık kısmı açılacağı zaman, iki kapak da aynı anda açılmalıdır. Bazanın tek sandığı açıldığı zaman, ağırlığın tamamı tek kapak üzerine binecek ve süspansiyon bölümünün zedelenmesine neden olacaktır. Bazaların bu tarz yanlış kullanımları, amortisörün bozulmasına ve baza kapaklarının kendi başına yukarıda kalmamasına neden olacaktır.

 • Baza kapakları açılırken, açma işlemi baza kapağının uç kısmında bulunan metaller ile yapılmalıdır. Farklı noktalardan kaldırmaya çalışan kapaklarda zamanla eğilme ve performans düşüklüğü görülmektedir.

 • Baza kullanılan odada nem ve rutubetin yüksek olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Baza sistemlerinde genelde ahşap malzeme kullanılsa da süspansiyon ve kapak bölümünün çoğu metal parçalardan üretilmiştir. Yoğun nemin olduğu ortamlarda bazanın metal kısımları rutubete bağlı olarak paslanabilir. Ahşap kısımlarda küflenme, metal kısımlarda ise paslanma görülmemesi için bazanın rutubetli ortamlardan uzak tutulması gerekiyor.

Çift Kişilik Baza Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Baza temizliği, ürünün uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi için oldukça önemlidir. Bazanın direkt olarak güneş ışığı alan ortamlardan uzak tutulması gerekiyor. Gün içerisinde güneş ışığına maruz kalan bazaların kumaşında renk solmaları görülme ihtimali yüksektir. Bununla birlikte yatak odanızda elektrikli ya da katı yakıt sobası kullanılıyorsa baza ile arasında en az 1 metre mesafe olması gerekiyor. Isı kaynağına çok yakın kullanılan bazalarda da deformeler ve renkte bozulmalar görülmektedir. 2. el çift kişilik baza alırken kumaşın kalitesini ve kaplamasının ne durumda olduğunu kontrol edin. 

Çift kişilik bazaların temizliği yapılırken, yıprandırıcı temizlik ürünleri kullanılmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle deri malzemeden yapılmış çift kişilik baza modelleri temizlenirken herhangi bir temizlik ürünü yerine ılık ve nemli bez kullanılmalıdır. Deri üzerindeki lekeler genel olarak yeni ve ıslakken çok daha kolay çıkarılabiliyor. Bu nedenle lekeye neden olan sıvı dökülür dökülmez silinmesi, lekenin daha kolay çıkarılmasına yardımcı oluyor.

Bazaların kenarı her ne kadar kumaş olsa da bu bölgelerin temizliği için halı yıkama makinesi kullanılması, kumaşın yıpranmasına neden olacağı için önerilmiyor.

Uygun Fiyatlı Çift Kişilik Baza Modelleri

Gelişen internet ortamı ile birlikte istediğiniz tüm ürünlere çok daha uygun fiyatlarla erişme imkanınız bulunuyor. Çift kişilik baza modelleri de internet üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Daha kısıtlı bir bütçe ile kendinize baza almak istiyorsanız, ikinci el çift kişilik baza tercih edebilirsiniz. 

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0