Sepette 15000 TL Üzeri Tüm Ürünlerde Nakliye Bizden

10000 TL-15000 TL Arası Tüm Ürünlerde Nakliye Yarısı Bizden

Yoğun İstek Üzerine 'Nakliye Bizden' Kampanyamız Devam Ediyor

Kalan Süre

12 Gün 13 Saat 3 Dakika

Hamak

Listelenen ürün sayısı : 1
Sonuçları Filtrele
 • Marka
 • Renk
 • Durum
 • Malzeme
 • Fiyat Aralığı
 • Ürün Ölçüleri

Hamak

Listelenen ürün sayısı : 1
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 110 x 110 x 35 cm Yeni gibi

Salıncak ıskeletı

5.000 TL%50
2.500 TL

Hamak

Hamak Modelleri ile Bahçenizde Konforu Hissedin

Hamaklar bahçesi olan evlerde aileler tarafından tercih edildiği kadar, geniş balkonu olan aileler tarafından da tercih ediliyor. Hamakların hem kurulumunun basit olması hem dekoratif yönden bahçe tasarımını desteklemesi hem de sunduğu konfor gibi pek çok avantajları bulunuyor. Sen de bahçen için birbirinden farklı hamak modelleri tercih ederek bahçende konforlu dakikalar geçirebilirsin.

Hamak Çeşitleri

Şarkılara konu olan hamak, keyifli vakit geçirmenin bir numaralı adreslerinden biridir. Eskiden sadece kalın ip örgüsünden yapılan ve iki ağaç ya da direk arasına gerilen hamaklar kullanılırken artık onlarca çeşit farklı hamak modelini piyasada bulabilirsiniz. Hatta ikinci el hamak modelleri arasından en sevdiğin modeli satın alabilirsin. Birçok hamak çeşidi bulunuyor:

 • Klasik hamak çeşitleri

 • Metal ayaklı hamak çeşitleri

 • Ahşap ayaklı hamak çeşitleri

 • Hamak salıncak

 • Bebek hamakları

Hamaklar Nasıl Kullanılmalıdır?

Hamakların farklı birçok ortama uygun modelleri bulunuyor. Genellikle tek kişilik olmalarına rağmen farklı firmalar tarafından çift kişilik hamak modelleri de üretiliyor. Bu sayede hamakları tam olarak ihtiyacına uygun şekillerde kullanma imkanı da bulabilirsin. 

Hamak ve bahçe salıncakları genel olarak bahçe ortamında kullanıma uygun olarak tasarlanmaktadır. Direkt olarak bahçe hamaklarını, balkonunuz geniş olsa dahi buralarda kullanmak, daha kullanışsız bir ortam yaratabiliyor. Bu nedenle öncelikle kullanmak istediğin alana uygun hamak modellerini tercih etmelisin.

Hamaklar, kumaş iplik ve ahşap malzemenin bir arada kullanılması ile üretilmektedir. Hamak fiyatları ise üretildiği malzemeden ziyade, hamağın ne kadar konfor sunduğuna bağlı olarak değişiyor. Herkesin bildiği klasik, iki ucunu bir desteğe bağlayarak kurman gereken hamak modelleri diğerlerine göre çok daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle en çok tercih edilen hamaklar da bu modellerdir. Ancak hamaktan beklediğiniz konfora göre çeşitli hamak setleri ve ayaklı hamaklar da tercih edebilirsin. Hamağın fiyatları da buna göre değişiklik gösterecektir.

Hamak Modellerinin Bahçede Kullanımı

Hamaklar genelde pratik kullanıma uygun ürünler oldukları için tercih edilmektedir. Evinin bahçesinde hamak kullanmak istiyorsan, hamağın kurulabileceği kadar geniş bir alanın ve destek noktalarının olduğundan emin olmalısın. Aksi halde büyük hayallerle aldığın hamağını verimli şekilde kullanamayabilirsin. Bahçe salıncağı olarak da adlandırılan hamakları ikinci el hamak modelleri arasından satın alabilirsin. Yüzlerce farklı çeşidi olan bu salıncakların eve veya bahçeye en uygun olanını 2. el hamak modelleri arasından bulabilirsin.

Hamak modelleri, teknolojinin gelişmesi ile farklı birçok imkan sunuyor. Bahçende hamağın kurulabileceği ağaç ve benzeri destekler yoksa, ayaklı hamak türlerini de tercih edebilirsin. Ayaklı hamaklar, kurulumu normal hamaklar kadar kolay olan ve kendi platformu ile birlikte gönderilen ürünlerdir. Bu sayede hamağı kurarken ekstra bir destek noktasına ihtiyacın olmadan, hamağı direkt kendi platformuna kurabilirsin. Bu türün ürünlerini balkonda da kullanabilirsin. Aynı zamanda ikinci el hamak modelleri arasından da bulabilirsin.

Ayaklı hamak modelleri sadece bahçede değil aynı zamanda evinin balkonunda da kullanıma uygun tasarlanmıştır. Balkonda hamak kurabilecek kadar geniş bir alana sahipsen, tek yapman gereken hamağın ayaklarının kurulumunu yaptıktan sonra yatacağın ip örgülü bölümün montajını yapmak. Birkaç dakika içerisinde kurulumunu tamamladığın hamağında, balkon keyfi çıkartmak da bu kadar kolay.

Tüm ürünlerin olduğu gibi ayaklı hamak modellerinin de kendi kullanma kılavuzu bulunuyor. Ürünü, bu önerilerin dışında kullanman halinde, hamakta çeşitli bölgelerde yırtılmalar ve kırılmalar görülebiliyor. Bu nedenle özellikle hamak kurulumu yaparken tüm detayları incelemeniz ve doğru adımları atman büyük önem taşıyor. 

Ne kadar dikkat etseniz dahi her hamağın belirli bir taşıma kapasitesi vardır. Hamak üzerinde toplam taşınabilecek yük, hamağın üretildiği malzemelere ve alınan güvenlik önlemlerine göre değişiklik göstermektedir. Genellikle daha yüksek ağırlıklarda taşıma kapasitesine sahip hamaklar, diğer modellere göre yüksek fiyatlara sahip olabiliyor. Ancak daha uygun fiyatlara, daha kaliteli hamak satın almak istiyorsan, ikinci el hamak tercih edebilirsin. İkinci el hamak fiyatları diğer ürünlere göre çok daha uygun fiyatları ile dikkat çekiyor. 

Bahçe Dekorasyonlarında Hamak Kullanımı

Bahçe dekorasyonunda hamakları tercih ederek, rahat bir görünüm ve keyifli bir konfor elde edebilirsin. Hamaklar hem rahat ve doğal dekorasyonları destekleyen hem de kullanışlı ürünlerdir. Bu sayede eğer yerin varsa bahçene alacağın birkaç farklı hamak ile keyifli vakit geçirebilir, yazlığının bahçesinde güneşin tadını çıkarabilirsin. Satın aldığın hamağı yazdan yaza kullanmayı planlıyorsan ikinci el hamak modellerinden birini seçmeni tavsiye ederiz. 

Hamakların farklı birçok modeli bulunuyor. Böylece kendi ihtiyaçlarına göre hamak seçme imkanın da bulunuyor. Hamak modelleri genellikle tek kişinin sığabileceği şekilde tasarlanmıştır. Ancak günümüzde, daha geniş ve yüksek taşıma kapasitesine sahip çift kişilik hamak modelleri de üretilmektedir. Bu sayede arkadaşların, eşin ya da çocuklarınla birlikte aynı hamakta yatabilir ve anın tadını çıkarabilirsin.

Hamak modelleri sadece bahçe için tasarlanmış ürünler değildir. Bununla birlikte yeni doğan bebeğinin evde çok daha rahat bir ortamda uyuması için de çeşitli bebek hamaklarını tercih edebilirsin. Bebek hamakları, yerden çok yüksek olmamakla birlikte genel tasarım olarak ayaklı hamaklara benziyor. Bebek hamaklarında da tercih edebileceğiniz ahşap, metal ve plastik olmak üzere farklı malzeme seçenekleriniz bulunuyor. Yatak odası tasarımının, hamak seçiminde büyük etkisi bulunuyor. 

Bebek Hamakları

Yatak odanda doğal görünümlü bir dekorasyonu tercih ediyorsan, ahşap bebek hamağı modelleri ile bu görüntüyü destekleyebilirsin. Ancak odanda daha modern dokunuşlar istiyorsan, siyah ve benzeri renklerde ahşap ya da daha pratik kullanımlara uygun metal bebek hamaklarını tercih edebilirsin.

Bebekler için özel tasarlanan hamak modelleri, diğer hamaklardan farklı olarak birçok güvenlik önlemi içermektedir. Bu önlemler sayesinde bebeğiniz, hamak içerisinde ayağa kalkmaya ya da hamağın kenarlarından sarkmaya çalışsa dahi aşağı düşmesi engellenmektedir. Bebek hamaklarının içerisinde bebeğinizin rahat uyuması için çeşitli yastıklar bulunmaktadır. 

Bebek hamaklarının farklı birçok tasarımı bulunuyor. Klasik hamak tarzında hamakları tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda bebek puseti ve bebek yatağı tarzında üretilen bebek hamakları da bulunuyor. Bu sayede bebeğinizin kendi hamağının içinde rahat bir uyku çekmesini sağlayabilirsin. 

Hamakların Temizliği Nasıl Yapılır?

Hamakların temizliği için her hamak türünde farklı adımlar izlenmelidir. Klasik tarzda hamak kullanıyorsan, iplik kısımlarının ucundaki bağları çözdükten sonra, ahşap parçaları hamaktan çıkarabilir ve hamağın kumaş kısımlarını direkt olarak çamaşır makinesinde yıkayabilirsin.

Hamağın ahşap parçalarının temizliği için sabunlu bez ile yapman çok daha doğru olacaktır. Ahşap kısımların temizliğinde ağır temizleyiciler kullanılması halinde, ahşap bölümlerde çürüme, küflenme ve kırılma görülme ihtimali bulunuyor. Bu nedenle temizliğin ağır temizleyicilerle yapılmaması gerekiyor. Metal parçaların temizliğinde ise çamaşır suyunu yoğun kullanman, metali yıprandırarak ilerleyen dönemlerde paslanmasına neden olabiliyor.

Bahçe Salıncakları

Bahçe salıncakları, hamak yerine kullanabileceğin alternatif ürünlerden bir tanesidir. Ayaklı hamaklardan farklı olarak bahçe salıncakları üzerinde sadece yatmaya değil aynı zamanda oturmaya da elverişlidir. Bu sayede bahçende misafirlerinizle yapacağın keyifli sohbetlerde de kullanabilirsin. Bahçe salıncakları, genel olarak farklı tarz ve modelde üretilmektedir. Böylece her bahçenin tasarımına ve tarzına uygun bahçe modellerine ulaşabilirsin.

Bahçe salıncaklarını uzun yıllar boyunca kullanmak istiyorsan, ürünün saklama koşullarına dikkat etmen gerekiyor. Bahçe salıncakları genellikle ahşap ya da metal malzemeler kullanılarak üretilen bahçe mobilyalarıdır. Bu nedenle aldığın ürün her ne kadar sağlam olursa olsun, dış etkenlere karşı korunaklı olmalıdır.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0