Ofis Takımı

Listelenen ürün sayısı : 10
Sonuçları Filtrele
 • Marka
 • Renk
 • Durum
 • Malzeme
 • Fiyat Aralığı
 • Ürün Ölçüleri

Ofis Takımı

Listelenen ürün sayısı : 10
Kullanılmış - 1 x 1 x 1 cm Kullanılmış

Köknar ağacı kitaplık masa keson

22.500 TL%7
21.000 TL
Yeni gibi - 120 x 50 x 74 cm Yeni gibi

Bilgisayar masası ve kitaplık

1.850 TL1.800 TL
1.530 TL
Sepette
%15 İndirim
Teklife Açık
2
Kullanılmış - 140 x 75 x 75 cm Kullanılmış

Ikea kutuphaneli çalışma masasi

1.500 TL
1.350 TL
Sepette
%10 İndirim
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 175 x 75 x 75 cm Kullanılmış

Carrara mermerli danışma masası/ sekreterya

10.000 TL
Teklife Açık
4
Kullanılmış - 200 x 100 x 80 cm Kullanılmış

Antika çin masa takımı

210.000 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 230 x 100 x 75 cm Yeni gibi

Büroart marka ahşap ofis masa ve sandalyeler

11.000 TL%36
7.000 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 140 x 65 x 76 cm Kullanılmış

Ofis/ bordo lake keson

10.000 TL
Yeni gibi - 115 x 75 x 78 cm Yeni gibi

Ahsap ofıs masa sandalye takım

10.900 TL
Yeni gibi - 70 x 30 x 176 cm Yeni gibi

Minimal ofis çalısma takımları

20.000 TL
Teklife Açık
4
Yeni gibi - 75 x 115 x 80 cm Yeni gibi

Ofis ev calisma takim

7.900 TL

Ofis Takımı

Ofis Takımı Seçimi

Ofis takımları birbirinden farklı ürünlerin bir araya gelerek oluşturduğu takım ürünleridir. Oldukça geniş bir model yelpazesine sahiptirler. Ofis takımı edinme işi biraz fazla maliyetlidir, maliyeti düşürmek adına ikinci el ofis takımı modellerine mutlaka göz atmalısın. Ofis takımı seçerken seçtiğin alanın büyüklüğü dekoratif yapısının yanında seçtiğin ürünlerin konforlu olmasına çok dikkat etmelisin. Çünkü konfor seviyesi düşük ürünler seçersen çalışanların ya da sen rahat edemeyeceğiniz için iş verimi düşecektir. Ofis takımlarındaki ofis sandalyeleri ortopedik olmalıdır. Çünkü masa başında çok fazla zaman geçirecek insanların zamanla bel ağrısı şikayetleri artabilir. Ayrıca ofisini dekore ederken tavan yüksekliğini mutlaka hesaba katmalısın. Basık tavanlı bir ofisin içine daha ferah bir görünüm sağlayacak mobilyalar seçmelisin. Tüm bu ürünleri istersen ayrı ayrı istersen takım olarak 2. el ofis takımı modelleri arasından seçebilirsin. 

Ofis masası seçiminde dikkat etmen gereken ilk nokta bir odanın içine kaç masa koyacağındır. Odadaki alanın büyüklüğüne göre masalar seçmelisin. Sonradan aksilik yaşamamak adına masaları seçerken satıcıya ölçülerini sormayı unutma. Masa seçiminde önemli olan bir diğer konu masa ve çalışma sandalyesinin uyumudur. Bu konuyu çok düşünmek istemiyorsan ayarlanabilir ofis sandalyeleri seçmelisin. 

Ofis Takımını Nerede ve Ne Amaçla Kullanacaksın?

Bir ofis takımı seçmeden önce  içindeki ürünlerin tamamına mı yoksa bir kısmına mı ihtiyacın olduğunu belirlemelisin. Bu belirleme işlemi için ofis takımını ne amaçla kullanacağın sorusu önem taşıyor. Yani bir çalışma ofisi için ofis takımına ihtiyacın varsa daha çok masa ve ofis sandalyesi gibi ürünlerin üzerine yoğunlaşmalısın. Eğer ofis takımı ürünlerini bir makam odası için istiyorsan daha çok deri koltuk takımları, büyük masalar ve küçük orta sehpalar üzerine yoğunlaşmalısın. Hali hazırda işler durumda olan ofisine bir toplantı odası yapmayı düşünüyorsan, öncelikle elinde bulunan alanı iyi değerlendirmek adına alanı ölçmelisin. Sonrasında odanın dekoratif yapısına uygun bir toplantı masası ve etrafına masayla uyumlu ofis sandalyeleri koyabilirsin. Ofis takımlarını özel bir büro için istiyorsan (avukatlık bürosu, mali müşavir vs.) daha özgün tasarımlara bir göz atabilirsin. 

Ofis takımları sandığından daha fazla maliyetli olabilir ya da böylesi bir iş için fazla bir bütçe ayırmak istemeyebilirsin böylesi bir durum söz konusuysa mutlaka ikinci el ofis takımı modellerine bakmalısın. Özel bir büroyu dekore ediyorsan ofis takımlarının her  bir ürününü başka bir yerden temin edebilirsin. Bekleme odaları için genel de deri koltuklar tercih edilir ve küçük bir orta sehpa koyarak üzerine koyacağın dergilerle hastalarının beklerken sıkılmalarını engelleyebilirsin. Özel muayenehane için ofis takımlarının oturma gruplarını kullanabilirsin.  Çok fazla çalışanı olan büro ve ofisler için her kişiye ayrı bir masa ve sandalye gerekecektir. Böylesi bir durum da çok fazla masa ve sandalyeye ihtiyacın olacaktır bu da biraz maliyetli olabilir. Maliyeti en aza indirmek adına ikinci el ofis takımlarına bakabilirsin.

Ofis Takımlarının İçinde Barındırdığı Ürünler Ve Modelleri

Öncelikle ofis takımları birçok yerde kullanılır. Bunların başında tabiki kurumsal veya özel ofisler gelir. Bunların dışında özel muayeneler, avukatlık büroları, muhasebe büroları gibi pek çok yerde kullanılabilirler. Ofis takımlarının içinde barındırdıkları ürünleri ayrı ayrı satın alabilirsin fakat takım halinde almak daha kârlı olabilir. Yine maliyeti düşürmek adına ikinci el ofis takımlarına bir göz atmanda fayda var.

Ofis Takımlarının Barındırdığı Ürünler

Ofis sandalyeleri: Genel olarak  siyah renkte ve deri kaplama olurlar. Kullanan kişinin rahat etmesi ve işine en fazla verimi verebilmesi için ortopedik olanları tercih edilmelidir. Ofis sandalyeleri genel olarak siyah renkte olurlar. Fakat çalışma ortamına göre ya da ofisin içinde icra edilen işe göre daha canlı renklerde tercih edilebilinir.

Toplantı Masaları: Ofis takımlarının demir başları arasında olan ürünlerdir. Genel olarak ahşaptan yapılanları ve ahşap renginde olanları tercih edilir. Fakat toplantı odasının büyüklüğüne göre metalden üretilen masalar da tercih edilebilir. Metalden üretilen toplantı masaları toplantı odasına daha modern bir görünüm sağlayabilir.

Orta Sehpalar: Genel itibariyle bekleme odalarında ya da makam odalarında kullanılırlar. Odaya konulan koltukların merkezine yerleştirirler ve böylece ağırlanan konuklara içecek birşeyler ikram edildiğinde ikramı tüketmesi kolaylaştırılır. Makam odalarında üzerlerinde deri kaplama olan yapı malzemesi ahşap olan orta sehpalar kullanılır. Fakat bekleme salonlarını dilediğin gibi kişiselleştirebilirsin. Daha canlı renklerle daha ferah bir alan yaratabilirsin.

İsimlikler:  Ofislerde bulunan makam odalarındaki masaların üzerine konulurlar. Genel olarak mermerden imal edilirler ve iki tane imza kalemi konulabilecek şekilde dekore edilirler.

Ofis Takımlarını Oluşturan Ürünlerin Modellerine Göre Kullanım Alanları

Deri Koltuklar, Sandalyeler Ve Ahşap Masalardan Oluşan Ofis Takımları

Bu tarz ürünler genel olarak makam odalarını dekore etmek için kullanılır. Deri bir makam odası sandalyesi, büyük ve gösterişli bir orta sehpa gibi ürünlerde mevcuttur. Makam odalarında genellikle dekoratif bir isimlikte kullanılır. Ayrıca odanın içinde toplantı yapılabilmesi adına bir masanın etrafına ofis sandalyeleri yerleştirilir.

Çalışma Masası ve Ofis Sandalyelerinden Oluşan Ofis Takımları

Çalışma masaları ve ofis sandalyelerinin ağırlıkla kullanıldığı ofisler genel de çalışma ofisleridir. Böyle bir ofis dekore etmeyi düşünüyorsan ofis sandalyelerinin ortopedik olmasına çok önem göstermelisin. Ayrıca tekerlekli sandalyeleri de tercih edebilirsin. Ofis Sandalyeleri ayarlanabilir olmalıdır. Böylece her personel kendi boyuna göre sandalyesini ayarlayabilir.

Küçük Sehpalar Ve Uzun Banklardan Oluşan Ofis Takımları

Genel itibariyle özel muayenehanelerin bekleme salonlarında kullanılırlar. Uzun banklar ın metal ve ahşap çeşitleri vardır. Fakat metal olanları daha kullanışlıdır. Hem kiri belli etmez hem de temizliği daha rahat ve kolaydır.

Ofis Takımlarını Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ayarlanabilir ofis sandalyesi kullanırken dik oturmaya özen göstermelisin. Ayrıca ellerinin masanın her yerine rahatça ulaşabildiğinden emin olmalısın.

 • Toplantı odalarında otururken de dik oturmalı ve konuşmacıyı net görebileceğin ve rahatça not alabileceğin pozisyonlar seçmelisin.

 • Aradığını kolayca bulabilmek için masa düzeni önemlidir.

 • Ofis sandalyesinin ayarlama kısmıyla çok fazla uğraşmamaya özen göster bozulabilir.

 • Bir ahşap masa üzerinde yazı yazarken ya da bozuk para anahtar gibi metal eşyalar bırakırken dikkatli olmalısın çizilebilir.

Ofis Takımlarının Bakımı Ve Tamiri

Ofis takımlarının çok azında mekanik parçalar vardır. Mesela fonksiyonel ofis sandalyelerinde. Bozulması halinde eğer bu konu hakkında yeterince bilgin yoksa çok fazla kurcalamadan bir profesyonele danışmalısın. Seçtiğin ahşaptan yapılmış orta sehpalar ya da toplantı masaları çizilebilir. Bu gibi durumlar da vernikleyerek çizikleri kapatabilirsin. Ayrıca ofisinde bulunan mobilyaların yeni görünümünü koruması için düzenli periyotlarla nemli bir bezle silmelisin. Özellikle deri kaplama eşyalar çok fazla toz ve kiri belli edecektir.

Ofis takımı satın almak oldukça masraflı bir iş olacaktır. Masrafları en aza indirmek adına ikinci el ofis takımı modellerine mutlaka göz gezdirmelisin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0