Sepette 20000 TL Üzeri Tüm Ürünlerde Nakliye Bizden

15000 TL-20000 TL Arası Tüm Ürünlerde Nakliye Yarısı Bizden

Yoğun İstek Üzerine 'Nakliye Bizden' Kampanyamız Devam Ediyor

Kalan Süre

39 Gün 12 Saat 22 Dakika

Spot Lamba

Listelenen ürün sayısı : 4
Sonuçları Filtrele
 • Marka
 • Renk
 • Durum
 • Malzeme
 • Fiyat Aralığı
 • Ürün Ölçüleri

Spot Lamba

Listelenen ürün sayısı : 4
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 15 x 22 x 22 cm Yeni gibi

Avize cami murani

950 TL
Kullanılmış - 20 x 20 x 65 cm Kullanılmış

Antika 2 adet aydınlatma lambası

4.400 TL
Yeni gibi - 9 x 9 x 9 cm Yeni gibi

Kutusunda kullanılmamış 6 adet spot lamba.

360 TL
Kullanılmış - 50 x 5 x 50 cm Kullanılmış

Metal çerçeveli led li _ dolar simgeli durumda dekoratif aydınlatma

700 TL

Spot Lamba

Spot Lamba Seçimi 

Spot lambalar artık yavaş yavaş iç ve dış aydınlatmalarda yaygınlaşıyor. Özellikle evinde farklı bir dekorasyon istiyorsan tercih edeceğin bir aydınlatma türüdür. Yaşam alanlarının ışıl ışıl olmasını istiyorsan 2. el spot lamba tam sana göre. Sadece salonda değil evin tüm odalarında tercih edebilir hatta mutfak ve banyo aydınlatması olarak 2. el spot lamba kullanabilirsin. 

Spot lambaları seçerken öncelikle kullanacağın alanı belirlemelisin. Mesela spot lambayı evinde kullanacaksan evinin tamamında mı yoksa sadece salon, banyo, yatak odası gibi sınırlı bir alanda mı kullanacağını belirlemelisin. Alanını belirledikten sonra seçtiğin alana kaç tane spot lamba takılması gerektiğini öğrenmelisin. Hem sıfır hem de 2. spot lamba seçeneklerini gözden geçirerek seçeneklerini çoğaltabilirsin. Eğer fazla olursa ortam gereğinden fazla aydınlık olacaktır, böylesi bir durumda ortamda bulunan kişilerin gözleri kamaşabilir. Eğer yetersiz kalırsa ortam biraz loş olabilir bu durumda da ortamda bulunan kişilerin gözleri erken yorulabilir. Doğru ve yerinde bir aydınlatma için spot sayısı önemlidir. Alanınızı ve spot sayınızı belirledikten sonra belirlediğiniz alanın dekorasyonuna uygun modelleri seçmelisin. Seçeceğin modelin yayacağı ışığın gün ışığı renginde olmasına özen göstermelisin. Böylesi hem mekanların geneline uygun hem de geceleri de gün ışığı varmışçasına aydınlatabilir. 

Spot Lambayı Nerede Kullanacaksın? 

Spot lambasını nerede kullanacağın önemli. Kullanım alanlarına göre farklı modelleri tercih etmelisin. Mesela spot lambaları açacağın bir resim galerisinde kullanacaksan sıva üstü duvara monte edilen ve doğrudan tablolara ışık veren bir model seçmelisin. Duvar resimlerinde fırça darbelerinden tutun da kabartmalara kadar birçok ayrıntıyı ortaya çıkaracaktır. Böylesi detayları ortaya çıkaran bir ürün sanat eserini insanlara detaylarıyla göstermen için birebirdir. Böylesi bir iş maliyetli olacağından ikinci el spot lambalara bakmanda fayda var. Yeni açacağın veya hali hazırda var olan işletmende kullanacaksan mekânın büyüklüğüne göre spot lambaların sayısını belirlemelisin. Ayrıca işletmenin konseptine göre sıvaya gömmeli ya da sıva üstü modellerini tercih edebilirsin. 

Bir işletme için çok sayıda spot lamba gerektiğinden maliyette artacaktır. İkinci el spot lambaları tercih etmek daha ekonomik olabilir. Eğer evinin herhangi bir yerinde spot lamba kullanmak istiyorsan renk ve modelini evinin dekorasyonuna uygun olması önemli. Evler de genel olarak sıvaya gömmeli spot lambalar tercih edilir. Evinde bulunan bir tabloyu veya bir objeyi dikkat çekici bir hale getirip öne çıkarmak istiyorsan sıva üstü spot lambaları tercih edebilirsin. Sıva üstü spot lamba kullanacaksan gövde renginin duvarlarla uyumlu olduğundan emin ol. Ayrıca seçeceğin spot lamba öne çıkarmak istediğin objeyle de uyumlu olmalı. Az sayıda ve sadece dekor olarak kullanacağın için ikinci el bir spot lambası alabilirsin. Spot lambaları evinizin veya mekanınızın koridorunda kullanabilirsiniz. Böylesi bir kullanım için en uygun seçim belirli aralıklarla konmuş sıvaya gömmeli ve hareket sensörlü özelliği bulunan spot lambalardır. Spot lambayı banyoda kullacaksan zeminden spot aydınlatmayı tercih edebilirsin. Böylece dingin bir atmosfer oluşturabilirsin. Tezgahlarda ya da genel olarak mutfaklarda da kullanılabilir. Tezgâhtaki ürünlerin daha canlı ve taze görünmesini sağlar. Ev dışındaki işletme tezgahlarında da işinize yarayacaktır. Makyaj masan veya makyaj aynası için de spot lambaları kullanabilirsin. Yüz hatlarını daha belirgin kılacağı için kusursuz bir makyaj yapmana fayda sağlayabilir. Gardıropların karanlık kalan alanlarını aydınlatmak amacıyla sensörlü özelliği bulunan spot lambaları tercih edebilirsin.  

Spot Lamba Modelleri 

Gömme Spot Lambalar: Gömme spot lambalar daha çok ev dekorasyonlarında tercih edilir. Suya ve darbelere karşı dayanıklıdır. Asma tavan alanlarında veya zemin aydınlatmaları için duvara niş olarak kullanılır. Gömme olanlardan tercih edeceksen 2. el spot lamba modellerinden rahatlıkla bulunabilir.

Kare Spot Lambalar: Kare spot lambalar sıvaya gömmeli spot lambaların kare şeklinde olanlarıdır. Daire spot lambalardan tek farkı kare şeklinde olmasıdır. Farklı bir dekoratif tasarım için tercih edilir. 

Daire Spot Lambalar: Sıvaya gömmeli spot lambaların daire şeklinde olanıdır. (Gömme spot lamba). Spot lamba denilince hemen hemen herkesin aklına gelen model daire spot lambalardır. Hem neredeyse bütün mekanların dekoratif yapısıyla uyum sağladığı için hem de kare veya sıva üstü spot lambalardan daha az yer kapladığı için kullanıcılar tarafından sık tercih edilir. 

Raylı Spot Lambalar: Sıva üstü spot lambaların bir türüdür genel olarak mağazaların vitrinlerinde kullanılır. Bir ray (demir bir çubuk) üzerine yerleştirilmiş birden fazla spot lambaya sahiptir. Özellikle kuyumcu vitrinlerinde mutlaka tercih edilmesi gereken model budur. Farklı renk seçenekleri mevcuttur.

Sensörlü Spot Lambalar: Genel olarak gömmeli spot lambalarda tercih edilir. Kullanım alanı genel olarak restoran, kafe gibi umuma açık yerlerdir. Sürekli açık kalıp enerji harcayacak bir spot lamba yerine tercih etmek elektrik enerjisinden tasarruf etmeni sağlayabilir. 

Sensörsüz Spot Lambalar: Genel olarak evler de ya da sanat galerilerinde tercih edilen bir modeldir. Bu modeller de evlerde kullanılan sistemler gibi düğmeyle açılıp kapanır.

Işık Seviyesinin Ayarlanabildiği Spot Lambalar: Genellikle evlerde kullanılmaya ihtiyaç duyulur. Fakat hemen hemen bütün gömmeli spot lambası modellerinde bulunan bir özelliktir. Işık seviyesi belirleme işlemi genel olarak bir uzaktan kumanda yardımıyla yapılır. Fakat tavana monte edilen bir düğmeyle de mekânın ışığını ayarlamak mümkündür. 

Spot Lambası Alırken Nelere Dikkat Etmelisin? 

Spot lambası seçerken öncelikle kullanacağın alanı belirlemelisin. Ardından seçeceğin alana en uygun lamba modelini belirlemelisin. Dekoratif açıdan mükemmeli yakalamak istiyorsan bir iç mimara danışmanda fayda var. Görüntünün yanı sıra dikkat etmen gereken bazı teknik özellikler de var. Öncelikle spot lambasının renk sıcaklığına dikkat etmelisin. Evlerde gün ışığı rengini kullanmak gereklidir. Ayrıca spot lambasının lümen değeri (yaydığı ışık) de çok önemlidir. Yıllarca kullanacağın bir ürün aldığını unutma çok titiz davranmalısın. 

Spot Lambası Kullanmanın Avantajları Nelerdir? 

 • Sıradan aydınlatma ürünlerine kıyasla daha uzun ömürlüdür.  

 • Temizliği düzenli yapıldığında arıza vermez veya bozulmaz. 

 • Ayarlanabilir özelliği sayesinde hayatınızı kolaylaştırır. 

 • Işığı eşit miktarda her yere dağıttığı için. Evin gözüne daha hoş görünür. 

 • Sıradan aydınlatma araçlarına göre daha tasarrufludur.  

 • Elektrik enerjisinden tasarruf etmek istiyorsan tercih etmelisin. 

Spot Lamba Bakımı ve Tamiri 

Spot lambaların yüzeyi zamanla tozlanacak ve temizlenmediği takdirde ışığı yayma kalitesi düşecektir. 2. el spot lamba modellerine bakarken yüzeyini kontrol etmeyi unutmayın. Nemli bir bez yardımıyla spot lambanın yüzeyini temizleyebilirsiniz. Temizlik esnasında elektrik düğmesinin kapalı olduğundan emin olun. Eğer spot lambasının dışında bulunan cam kırıldıysa fakat ampul sorunsuz çalışıyorsa herhangi bir elektrikçiden camı alabilir ve kendin yuvasına rahatça takabilirsin. Bu işlemi yaparken elektrik düğmesinin kapalı konumda olduğundan emin olmayı unutma. Eğer lambanın camı sağlam olmasına rağmen ışık vermiyorsa muhtemelen içindeki led ampul patlamıştır böylesi bir duruma bir uzman müdahale etmelidir. Yaşanması yüksek ihtimal olan bir kazaya sebebiyet vermemek adına bir uzmana danışmalısın. Sıva üstü spot lambaları ısıdan, nemden ve sıvıdan muhafaza etmelisin. Aksi takdirde erkenden bozulur ve tamiri mümkün olmayabilir.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0