Sepette 20000 TL Üzeri Tüm Ürünlerde Nakliye Bizden

15000 TL-20000 TL Arası Tüm Ürünlerde Nakliye Yarısı Bizden

Yoğun İstek Üzerine 'Nakliye Bizden' Kampanyamız Devam Ediyor

Kalan Süre

39 Gün 11 Saat 48 Dakika

Tek Kişilik Baza

Listelenen ürün sayısı : 3
Sonuçları Filtrele
 • Marka
 • Renk
 • Durum
 • Malzeme
 • Fiyat Aralığı
 • Ürün Ölçüleri

Tek Kişilik Baza

Listelenen ürün sayısı : 3
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 110 x 200 x 105 cm Yeni gibi

Yataklı baza

2.000 TL
Teklife Açık
9
Kullanılmış - 185 x 63 x 76 cm Kullanılmış

Portatıf bazalı yatak tek kişilik

5.982 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 80 x 30 x 180 cm Yeni gibi

Tek kişilik yatak ve baza

4.500 TL%11
4.000 TL

Tek Kişilik Baza

Her Evin Kurtarıcı Parçası Tek Kişilik Baza

Bazalar sunduğu konfor, fazlalık eşyaları depolama kolaylığı ve modern görünüşü ile günümüzde neredeyse her aile tarafından tercih ediliyor. Tek kişilik baza modelleri ise genellikle çocuklu aileler ya da öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Tek kişilik bazaların geniş depolama bölümü sayesinde kışlık yorgan ve kıyafetlerinizi depolamada oldukça etkili bir yöntemdir. Birden farklı modeli, kalite standardı ve avantajları bulunan bazalar dar alanlarda yüksek verimlilik için oldukça tercih ediliyor. Satın almaya karar vermeden önce mutlaka 2. el tek kişilik baza seçeneklerini de gözden geçirmelisin.

Tek Kişilik Baza Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tek kişilik baza modelleri özellikle çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Çocuğunuzun eşyalarını depolamanın yanı sıra ev içerisinde sıklıkla kullanmadığınız eşyaları da burada depolayabilirsiniz. Bu sayede evinizde kışlık eşyaları depolayabileceğiniz fazlalık bir oda olmamasına rağmen yatağınızın altını kullanabilirsiniz. Baza altında saklanan eşyaların aylar boyunca küflenmeden korunması için ortamın nemli ve rutubetli olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Evin yeterince büyükse hem misafirler için hem de alternatif depolama alanı olarak 2. el tek kişilik baza tercih edebilirsin. Yine odanın büyüklüğüne göre tercih edeceğin 2. el tek kişilik bazayı süslü koltuk örtüleriyle örterek divan olarak da kullanabilirsin. 

Evinizin kullanmadığınız bir odasında hem gelen misafirlerin uyuması hem de fazlalık eşyaların depolanması için çeşitli baza modellerini tercih edebilirsiniz. İkinci el tek kişilik baza modelleri bu konuda ailelere üst düzey rahatlık sağlıyor. İkinci el tek kişilik baza için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise ürünün son halinin kullanılabiliyor olmasıdır. Bazı durumlarda hafif kusuru olan mobilyaların tamir işlemi yapılarak, sıfır ürün kalitesinde satışa çıkarılmaktadır. Üstelik 2. el tek kişilik baza için pazarlık yaparak çok iyi durumdaki bir ürünü çok iyi fiyata satın alabilirsin. 

Satın alacağınız bazalarda kullanacağınız ortamın boyutları ve oda yapısına bağlı olarak farklı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Bazalar genel olarak 90x190 cm ölçülerinde üretilmektedir. Ancak farklı markalar tarafından sınırlı sayıda değişik ebatlarda da bazalar üretilmektedir. Farklı boyutlarda baza satın almanız halinde, bazanın üzerine yerleştireceğiniz yatak bölümü ile ebat farklılığı olacak ve bazanın görüntüsü istediğiniz gibi olmayacaktır. Bu yüzden sadece baza satın alacaksanız, yatağın ölçülerine uygun baza satın almanız gerekiyor. 2. el tek kişilik baza almadan önce ölçülerinden emin olmaya çalışmalısın.

Tek kişilik baza satın almadan önce dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde:

 • Bazanın boyutu kurmayı planladığınız yere uygun mu?

 • Satın alacağınız baca vücut ölçülerinize uygun mu?

 • Bazanın rengi ve desenleri evin dekorasyonuna uygun mu?

 • Bazanın dış yüzey kaplaması kolay ve pratik bir şekilde temizlenebilir kumaştan mı?

 • İç hacim genişliği ne kadar?

Tek Kişilik Baza Ölçüleri Nelerdir?

Normal boyutlardan daha büyük ya da küçük tek kişilik baza satın almak istiyorsanız, satın alacağınız firmadan ürünlerin ebatlarını öğrenmeniz gerekiyor. Normal koşullarda 90x190 cm ebatlarında üretilen bazalar, sınırlı sayıda da olsa 90x200 ve 100x190 ebatlarında da üretilebilmektedir. Böylece kullanıcıya daha geniş ya da daha uzun kullanım imkânı sunulmaktadır. Bu sayede bazayı yerleştireceğiniz odanın ölçülerine uygun baza tasarımına da sahip olabilirsiniz.

Bazaların içerisinde farklı kalitede parçalar kullanılmaktadır. Genel olarak bazanın dış kısmında bulunan ahşap malzeme ardından kumaş ile kaplanır. Bazanın taban kısmı ahşap, kapak kısmı ise metal alaşımları ile güçlendirilmiş kompozit malzemelerden üretilmektedir. Bazanın süspansiyon kısmının çok sert ya da çok yumuşak olmaması gerekiyor. Çok yumuşak süspansiyona sahip tek kişilik baza modelleri kapağı açmak için diğer modellere göre daha az enerji gerektirse de yukarı kaldırılan kapak bölümünün yukarıda sabit kalmaması gibi sorunlar görülebilir. Bu ve benzeri sorunlarda kapağın biri tarafından tutulması gerekir ve kullanımı olumsuz etkiler. Baza süspansiyonunun çok sert olması ise kapak açıldıktan sonra geri kapatmak için çok fazla güç harcamak gerekmesine neden olmaktadır. Çoğu zaman süspansiyonun sert olma sorunu birkaç haftalık kullanım sonrasında düzelmeye başlar. Ancak bu gibi sorunların önüne geçmek için baza satın alırken kapağın açılıp kapanma mekanizması kontrol edilmelidir. 

Bazaların ayak kısmında genellikle plastik ya da metal parçalar kullanılmaktadır. Bazanın tarzına bağlı olarak değişen bu parçalar çok önemli görünmese de bazanın içerisine çok ağır malzemeler yerleştirilmesi halinde baza ayaklarında deforme görülebilmektedir. Ahşap ayaklara sahip bazalarda ise rutubete bağlı olarak ayaklarda küflenme ve kırılma yaşanabilir. Bazanın ayaklarında sorun çıkmaması için metal ayakları olan baza modelleri tercih edilebilir. Metal alaşımları diğer modellere göre daha yüksek performans sunar ve uzun yıllar kullanılsa da çok az deforme görülür.

Her Eve Uygun Baza Modelleri

Baza modelleri genel olarak modern tarzda üretilse de klasik ve Retro tarzda da baza modelleri bulunmaktadır. 2. el tek kişilik baza modelleri arasında bu tarz ürünleri daha kolay bulabilirsin. Odanızın genel havasına ve mobilyaların tarzına uygun baza modelleri için çeşitli  ürünleri inceleyebilirsiniz. Bazalar genellikle kendi kaplaması ile kullanılsa da tarzını değiştirmek isteyen kişiler baza ile birlikte yatak başlığı ve başlığa monte edilen parçalar ile bazaya yeni bir görünüş katıyor. Böylece aldığınız bazayı hem dış etkenlere karşı koruyabilir hem de yeni bir tarza sahip olabilirsiniz.

İkinci el tek kişilik baza modelleri bazanın sunduğu tüm avantajları, çok daha uygun fiyatlara sunuyor. Böylece öğrenciler, kendi evlerine eşya alırken yüksek masraflar yüzünden sıkıntı çekmek yerine çok daha uygun fiyata evinde ihtiyacı olan tüm mobilyalara sahip olabiliyor. Öğrenci evlerinde mobilyaların çok daha opsiyonel kullanılması, ortamda fazlalık eşya birikmesini ve dağınık görüntüyü ortadan kaldırıyor.

Baza Kullanım Önerileri

Baza kullanırken amortisörlü mekanizmanın sadece baza kapağı açılırken kullanılması gerekiyor. Kapak açıldıktan sonra evde çocuk varsa amortisörlü kısımdan uzak tutulması da çeşitli kazalar yaşanmaması için büyük önem taşıyor. Bazayı çok daha uzun süreler boyunca kullanmak ve amortisör ömrünü uzatmak istiyorsanız belirli aralıklarla amortisörlü kısmı esnetmek için kapağı açmanız yararınıza olacaktır. 

Baza kapaklarının üzerinde yatak bulunmuyorken üzerine çıkılmaması ya da ağır eşyalar konulmaması gerekiyor. Bazanın üzerinde yatak varken ağırlık tüm bazaya ve kapaklara eşit olarak dağılmakta, bu sayede baza tüm ağırlığı dengeli bir şekilde tartabilmektedir. Ancak baza üzerinde yatak yokken ağırlık konulması ya da bazanın üzerine çıkılması durumunda ağırlık tek bir noktaya yüklenecek ve bazanın kırılmasına neden olacaktır. İkinci el tek kişilik baza satın alırken kapak kısmının düzgün çalışıp çalışmamasına dikkat edilmesi, bazanın ömrünü uzatan detaylar arasında yer alıyor.  

Baza ömrünü uzatmak için, bazanın sandık bölümü sadece uç kısmında bulunan metal uçlar tutularak yapılmalıdır. Metal uçlar dışında farklı yollar ile sandık bölümünü açmaya çalışmak, amortisör bölümüne dengesiz yük binmesine neden olarak, bazanın açılıp kapanırken ses çıkarmasına yol açacaktır. Yanlış açıp kapatma durumları bazanın ömrünü oldukça kısaltan hatalar arasında yer alıyor. 

Bazanın sandık bölümü, evde sık kullanılmayan tüm eşyaların saklandığı bölümdür. Ancak sandık kısmına depolanan malzemelerin homojen olarak dağıtılmaması, sandığın alt kısmının kırılmasına neden olacağından, tüm malzemeler tabana eşit olarak dağıtılmalıdır. 

Deri kaplamaya sahip baza modellerinin direkt olarak güneş ışığından uzak tutulması, tozlu ve nemli ortamlarda kullanılmaması gerekiyor. Bazanın bulunduğu odada elektrikli ısıtıcı ve soba gibi ısı kaynakları kullanılıyorsa baza ve ısı kaynağı arasında ise en az 1 metre boşluk bulunması gerekiyor.  

Tek Kişilik Baza Temizliği Nasıl Yapılır? 

Bazanın üzerine çay, kahve gibi çeşitli sıvılar dökülmesi durumunda öncelikle kağıt havlu ya da kuru bir bez ile sıvı tamamen çekilmeli, sıvı dökülen bölge kurutulmalıdır. Bunun ardından ılık sabunlu su kullanılarak yumuşak bir bez ile dairesel hareketler kullanılarak bazanın sıvı dökülen kısmı silinmelidir. Temizleme sırasında kullanılan bezin renk vermeyen, pamuklanmayan bir bez olmalıdır. Temizleme işlemi tamamlandıktan sonra bölge kurumaya bırakılmalı, kuruduktan sonra geride kalan kalıntılar temizlenmelidir. Yapılan işlem temizlemekte yetersiz kalıyorsa %10 alkol içeren temizleyiciler ile aynı işlem tekrar edilebilir. Alkol oranı daha yüksek olan temizleyiciler kumaş ve deride yıpranmalara neden olabileceği için kullanılmamasında fayda vardır. İkinci el tek kişilik baza alırken sağlamlık ve temizlik durumunu da kontrol etmeyi unutma.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0